KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872006
nr 1487 2006
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Bad", Centralbadet, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 57x48 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:09:20
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg